Proč vyznávám kosmetický minimalismus

Minimalismus je o hledání jednoduchosti v našem životě. Tenhle přístup se rozhodně vyplatí i v líčení a při výběru kosmetických výrobků. Jak se totiž říká – méně je někdy více. Proto vyznávám minimalismus i ve své osobní kosmetické taštičce.

petrasoukupova_com

Trh s kosmetikou a cílení na emoce

Před nějakou dobou přišel s velmi zajímavým výzkumem server Mediaguru. Vyplývá z něj, že ženy dnes na sebe kladou mnohem větší nároky, co se krásy týče, než před 10 lety. Pro kosmetické firmy je tudíž velmi jednoduché cílit na naše emoce, na naše přesvědčení, že jsme nedokonalé a že právě jimi nabízený produkt je pro nás ten jediný pravý. Nepodléhejte tomu. Neexistují zázraky na počkání. To platí především v oblasti pečující kosmetiky. Ostatně přesvědčte se samy. Výsledky výzkumu naleznete ZDE.

Profesionální make-up kit vs. moje osobní kosmetická taštička

Když přijedu za svými klientkami se svým make-up kufrem, častokrát od nich slyším, že tolik kosmetiky by chtěly mít taky. Vždycky jim říkám, že takové množství zdaleka nepotřebují. Vy potřebujete pouze ty produkty, které jsou vhodné pro vaši pleť. Ve svém make-up kufru mám spoustu produktů proto, že každá jsme jiná. U svého osobního make-up arsenálu naopak vyznávám minimalismus. Mám pouze výrobky s pro mě vhodnými barvami.

Navíc stejně platí, že tím nejdůležitějším základem make-upu je krásná pleť. Nejlepší tedy, co pro sebe můžete udělat, je začít důkladnou péčí o ní.

klestickynarasy

Stop impulsivním nákupům

Dnes a denně se setkávám s osobními kosmetickými taštičkami svých zákaznic. Probírám se jimi a vidím často produkty, které svou cenou neodpovídají kvalitě. A hlavně je vlastně ženy vůbec nepoužívají. Důvod? Je to v podstatě jednouché. My ženy jednáme mnohokrát při nákupu (a to čehokoliv) velmi impulsivně.

Tak schválně. Kolikrát v životě jste přišla domů se rtěnkou, řasenkou, sukní, ze které jste vlastně ani neměla radost, protože jste si ji koupila pod tlakem? Já hodněkrát. Nakonec jsem si vytvořila takovou „nakupovací“ metodu“, díky níž jsem si daným výrobkem naprosto jistá a vím, že mi bude zapadat do mé kosmetické sady. A to především proto, že bude co nejvíce odlišný od ostatních věcí, které už vlastním a používám.

Často se mi klientky svěřují s tím, že netuší, jaký produkt si vybrat. Je skvělé, že máme daleko větší výběr pečujících a dekorativních kosmetických produktů než dříve. Na druhou stranu je opravdu náročné se v tak široké nabídce vyznat. Ráda se s vámi proto na osobním kurzu podělím o svůj jednoduchý návod pro nakupování a poradím vám, jaké výrobky si pořídit. Anebo společně vyrazíme na nákupy, abyste měla jistotu, že si koupíte opravdu jenom to, co potřebujete a využijete.

Moje doporučení: Nepodléhejte marketingovým trikům, ale ani radám blogerek, youtuberek či on-line guru. Pokud si danou rtěnku nevyzkoušíte na sobě, tak pravděpodobně stejně netrefíte barvu, která vám bude sedět. A pokud se v ní nebudete cítit dobře, tak ji ani nebudete mít chuť nosit.

gel-2253781_1920.jpg

Proč si zaplatit vizážistku?

Protože služby profesionálky se vám vždycky vyplatí. Vizážistka vás nalíčí dlouhodržícími produkty, jejichž pořizovací hodnota se může pohybovat od 3 000Kč až do 8 000Kč. Vy takové výrobky pro denní nošení většinou nepotřebujete a stačí vám vaše kosmetická taštička. Když se ale jedná o speciální událost, s vizážistkou máte jistotu, že zvolíte ten správný look a že vám vydrží až do ranních hodin.

Pokud chcete i vy dosáhnout minimalismu ve své kosmetické taštičce a nevíte, kde začít, neváhejte se mi ozvat. I pro mě je docílení minimalismu výzva! Jsem si jistá, že společně najdeme ideální složení vaší kosmetické taštičky a ušetříme tak i vaši peněženku.

Můj den s nevěstou

Svatební sezóna už odstartovala a s tím přichází můj úkol zajistit nevěstám jejich celkovou svatební vizáž. Vždycky se přitom snažím, aby nevěsta byla co nejkrásnější a aby se ve svůj den cítila dobře a sama sebou. Co všechno to ale obnáší? Pojďte se mnou na chvíli nakouknout do zákulisí mé práce a svatebních příprav.

svatebni makeup

Jednou z nejmilejších nevěst, jaké jsem měla to štěstí při své práci potkat, byla Míša. Musím říct, že pro mě bylo úžasné být součástí jejího velkého dne. Ráda bych se proto s vámi o tento zážitek podělila. A zároveň bych vám ráda ukázala, jak vlastně vypadá moje práce s nevěstami.

Celý proces a spolupráce začíná komunikací. Většinou komunikuji přes e-maily. S Míšou jsme si takto domluvily vše, co bylo potřeba. Někdy, pokud je čas, tak se s nevěstou sejdu i na kávu, kde vše podstatné probereme. Osobní kontakt je pro mě velmi důležitý. Potřebuji, aby mi nevěsta věřila a nebála se mi říct, když se jí něco nelíbí. Každý máme jiný vkus. To, co se líbí mě, se nemusí líbit jí. Vzájemná důvěra v procesu příprav je naprosto zásadní.

Zkouška: společně k perfektnímu výsledku

Ve smluvený den, cca 4 týdny před svatbou, přijíždím za Míšou domů, abychom spolu vymyslely, co jí bude slušet. Míša má celkem jasnou představu a ukazuje mi, jaké bude mít šaty a doplňky. Ladíme spolu účes i make-up. Vše si fotím, abych si pak doma mohla udělat poznámky, jaké produkty jsem použila. Domlouváme se, že mi Míša po celém dni dá vědět, zda make-up i vlasy vydržely, abychom vychytaly případné nedostatky. Nakonec si sjednocujeme časový plán, abych v den svatby zvládla upravit nejen nevěstu, ale i svědkyni a další svatebčanky.

V předsvatební den mi ještě Míša posílá mapku s objížďkou, abych nikde nezabloudila. Svatba bude v krásné usedlosti Trojanův Mlýn v Tichém údolí.

Den D: Svatební den je tady

V den svatby vstávám v 6:20 hodin. Přiznám se, že ranní vstávání nemám ráda. Když ale jezdím za svými nevěstami, tak se naopak těším. Stihnu totiž úžasný východ slunce a za to jsem jako noční sova obrovsky vděčná. Najím se, abych měla dostatek energie, a v 7:00 hod. vyrážím na místo. V 7:50 hod. si už vykládám v krásné světnici veškeré své pomůcky a vrhám se na Míši účes. Míša mezitím snídá a povídá mi, co je ještě potřeba zařídit. Při přípravách nás nikdo neruší,  což je skvělé. Nevěsta má tuhle chvíli jen pro sebe.

Vše jde podle plánu. V 9:20 hod. má Míša hotový účes. Začíná být už ale trochu nervózní, a tak se ji snažíme spolu se svědkyní uklidnit. Odskočí si ještě trochu se občerstvit, aby vydržela do obřadu. Svatební koláčky přijdou teď obzvlášť vhod :)

Poté se vrhám na přípravy svědkyně Karolíny. Účes i líčení stíhám za hodinu a 20 minut. Dám si svačinu a v 10:30 hod. se pouštím do líčení nevěsty. V 11:30 hod. jsem hotová. Nechávám Míšu se svědkyní v místnosti, ve které se oblékne do svatebních šatů. Fotografka celý proces zaznamenává.

Mezitím si povídám s nastávajícím manželem Michalem. Míši budoucí manžel je naprostý pohodář, vůbec se nebojí, že by se cokoliv nepovedlo.

Jelikož právě dovezli květiny a vzhledem ke všeobecnému zmatku se ujímám jejich rozdělení rodinným příslušníkům. Dělám z toho trochu show, aby opadla nervozita a zmatek. Všichni se smějí, mise splněna. Svatebčanům nic nechybí a já se vracím zpátky za Míšou.

Ta už má na sobě svatební šaty. Jdu jí doladit make-up dekoltu a doupravit vlasy po oblékání šatů. Míša se mi svěřuje, že to pro Michala bude velké překvapení. Netuší, jak krásné šaty bude mít jeho nastávající na sobě. Ještě společně řešíme, zda si má vzít i krajkové bolerko. Se svědkyní se shodujeme, že rozhodně ano. V 11:50hod. přichází Míši tatínek a se slzami v očích si ji odvádí.

3.png

Ve 12:00 hodin je obřad. Slyším hudbu. Moje práce skončila. Balím si své náčiní a mám radost. Další moje krásná  nevěsta se vdává.

svatebni saty

Po svatbě už vždy jen s napětím čekám na zprávu od nevěsty, zda se vše podařilo podle představ. A když vám pak přijde takovýto e-mail jako od Míši, tak si prostě říkáte, že vaše práce má smysl.

Ahoj Péťo, 

svatba byla krásná zčásti i díky tebou skvěle odvedené práci! Opravdu ti musím strašně moc poděkovat, jelikož jsi mi kromě krásného účesu a bezchybného make-upu poskytla i psychickou podporu a měla jsem pocit, jak kdyby tam se mnou trávila čas spíš kamarádka než člověk, kterého vidím podruhé v životě. Takže opravdu díky moc, jelikož mi to v tu chvíli strašně moc pomohlo! 

Míšo, moc ti děkuji za projevenou důvěru a doufám, že se máte i rok po svatbě s manželem nádherně. Pro více krásných svatebních fotek a nasátí atmosféry mrkněte sem.

foto4.png

Můj TIP: Věřte svým pocitům. A nezapomeňte, jak moc je důležité, jakými lidmi se ve svém životě obklopujete. Věřte jim, protože jedině tak prožijete svatební přípravy v klidu a ve váš velký den se bude šířit pozitivní energie a vše se povede podle představ.

A jak si svou svatbu představujete vy? Pokud jste stále ještě nenašla svoji svatební vizážistku, tak mi napište.  Moc ráda vám pomohu s přípravami ❤️ 

5 kroků, jak najít svůj styl aneb trendy versus nadčasovost

Známe to všechny. Neustále se kolem nás vynořují nové módní trendy. Jsou sice mnohdy inspirativní, ale na druhou stranu nám měsíc, co měsíc provětrají peněženku, a přitom nám často ani nesedí. Jak najít svůj vlastní styl, který nebude založený pouze na současných trendech?

Read More