Jak jsem se vyřádila v SASAZU

Na řadě zajímavých akcí můžeme vidět krásně oblečené a nalíčené modelky a hostesky. Co všechno ale takové dokonale vypadající akci předchází? V tomto článku vám chci zblízka ukázat, jak vypadá moje práce. A to na přípravě konference konané v pražském Sasazu.

pokladanavlna.jpg

Zadání klienta a proces tvoření

Byla jsem požádána, abych pro klienta, společnost KKCG, vytvořila co nejkreativnější styling a make-up na téma Black  & White. Od zadavatele si vždycky zjišťuji, jaký bude koncept scény, příp. jaké barevné akcenty budou v prostoru, aby do nich vizáž hostesek zapadla. V tomto případě ale bylo zadání hodně široké, a tak jsem se mohla opravdu vyřádit 😊

Svoji práci začínám většinou tím, že si všechny nápady sepisuji. To, co mě napadne jako první a je hodně prvoplánové, vyloučím. Zatím se nenechávám rozptylovat vizuálními nápady. Až později usedám k Pinterestu a Googlu a snažím se najít vše, co je laděné do černobílé kombinace. Nehledám jen modelky a oblečení, ale i architekturu, přírodu či cokoliv kolem nás.

Pod KKCG spadají takové firmy jako je Sazka, cestovní kancelář Fisher či slavný festival Dvořákova Praha. Snažím se tak vytvořit návrhy, které mají smysl. Současně chci, aby byly rozdílné a klient měl z čeho vybírat. Nakonec z návrhů vybírám čtyři varianty. Ty rozpracuji do detailu tak, aby oblečení podpořilo make-up a vlasy. Vše musí působit celistvě, promyšleně a luxusně. Zároveň tvořím takové návrhy, které jsou snadno proveditelné, ale vizuálně velmi efektní.

Na celou práci mám týden. Ke svým návrhům se denně vracím, abych si byla jistá, že nejde jen o nahodile poskládané kusy oblečení a nezajímavý make-up. Sice nejsem fashion stylistka, ale vytváření kostýmů pro hostesky mě opravdu neuvěřitelně baví. Celý tvůrčí proces si tak užívám.

navrh kostymu

Na schválení posílám čtyři finální návrhy a už jen napjatě čekám, zda v tendru uspěji. A pokud ano, který styling zvítězí. Mými favority jsou Glamour pánský styl a Klaunská hravost. 

Příprava týmu na akci

Mám obrovskou radost, klientovi se mé návrhy líbily. Zvítězila varianta 1, tedy Glamour pánský styl. A přestože se jedná o velmi náročný styling (zejména pokládaná vlna je opravdu těžká), ohromně se těším. 

KKCG_kostymy (kopie).002.jpeg

Dostávám od klienta informaci, že je potřeba připravit osm hostesek, které musí být hotové už v osm hodin ráno. Uffff. Vstávání bude vražedné, ale dáme to! Sestavuji tým vizážistek. Nakonec na celé akci pracujeme tři. Vzhledem k obtížnosti stylingu navrhuji časový plán a věřím, že se vše bez problému stihne. 

Černobílé Sasazu

Na ráno mám nařízeno asi 5 budíků, jistota je jistota 😊 Vstávám ve 3:45, za hodinu se v Sasazu scházím s dalšími kolegyněmi. S organizátorkou akce probíráme poslední detaily a v 5 hodin přichází první hostesky. 

Práce nám jde od ruky. Vlny a make-up se rýsují, kontrolujeme, zda oblečení všem sedí a ladíme zavazování vázanky na krku. Hostesky si ještě ve volných chvílích lakují nehty ve stejné barvě jako mají rtěnku. Vše musí být prostě perfektní.

V 7:45 jsou hostesky upravené. Od klienta dostávají rychlé školení a v osm hodin už stojí na svých místech. První návštěvníci konference přicházejí a na místě je vítají krásné a elegantní hostesky.

Má práce končí.

S týmem odcházíme se skvělým pocitem. Jen ještě při cestě kontrolujeme, zda je všechno tak, jak má. Holt profesionální deformaci se člověk nevyhne 😊

Poděkování

Chci poděkovat celému týmu, tedy vizážistkám Nikol Markové, Monice Cabákové a všem hosteskám. Děkuji jim za to, že mě v tom nenechaly a za to, že jsme si práci společně užily. Dle slov klienta to byla „pecka“, což mě nesmírně těší. Byla to náročná práce, ale výsledek stál za to. Za krásné fotky děkuji šikovné fotografce Evě Malúšové.

A jak se líbí hostesky vám? Nebo byste vybrali jinou variantu stylingu?