5 kroků, jak najít svůj styl aneb trendy versus nadčasovost

Známe to všechny. Neustále se kolem nás vynořují nové módní trendy. Jsou sice mnohdy inspirativní, ale na druhou stranu nám měsíc, co měsíc provětrají peněženku, a přitom nám často ani nesedí. Jak najít svůj vlastní styl, který nebude založený pouze na současných trendech?

Paletka očnich stinu a stetce

Naše vizáž by měla především odpovídat naší osobnosti. Měla by nás vystihovat a působit celkově sjednoceně. Pokud jde o trendy, není nutné je přestat sledovat. Důležité ale je jim zcela nepodlehnout a vybírat si pouze ty, které nám opravdu sluší.

Čeho se tedy držet, abyste úplně nepropadly trendům a našly si svůj styl, který nejen vás, ale i vaše okolí nikdy neomrzí? Tady je mých 5+1 základních kroků:

1) Respektujte své rysy v obličeji

Najděte to, co je pro vás charakteristické a naučte se to mít ráda. Může to být tvar vašeho obličeje, barva očí, velikost rtů či zářivá pleť. U mě je to například špičatý horní ret, který zvýrazňuji červenou rtěnkou. Věřte nebo ne, hodně dlouho se mi nelíbil a snažila jsem se ho vykreslovat konturovací tužkou do jiného tvaru, ale pak jsem si uvědomila, že ke mně prostě patří a naučila se ho mít ráda. Najděte a zvýrazněte ty znaky, které jsou pro vás typické a současně jsou na vás i tím nejkrásnějším.

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

2) Najděte si svůj předobraz v Hollywoodu

Každá jsme jedinečná, na druhou stranu, proč se nenechat inspirovat celebritami a od nich neokoukat jejich styl v líčení a oblékání? Objevte celebritu, které jste svým vzhledem co nejvíce podobná a uvidíte, že vám to pomůže najít i váš osobní styl a barevnost, která vám bude sedět. Inspirovat se můžete na stránkách Harper`s Bazaar nebo Vogue

Zdroj: www.vogue.co.uk

Zdroj: www.vogue.co.uk

3) Inspirujte se historií

Dosavadní vývoj a historie nám ukázali, která líčení jsou nadčasová a která naopak ne. Jednoznačně k tomu nejlepšímu a historií osvědčenému patří oční linky ve všech svých podobách a červené rty, které jsou navíc znamením emancipovanosti a ženskosti. Pleť si při líčení naopak žádá co nejpřirozenější make-up, který zároveň o naši pleť pečuje.

Pokud byste se chtěly inspirovat líčením z různých obdobích historie, tak doporučuji knihy Classic Beauty: The History of Makeup nebo FACE Paint. A pokud vás zajímá má oblíbená červená rtěnka, doporučuji mrknout na článek v Instyle.

Stále ale pamatujte na bod 1, tj. zvýraznit to, co je na vás nejkrásnější. 

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

4) Vybírejte si z trendů a nevhodné nechte plavat

Za trendy díky jejich rychlé proměnlivosti utrácíme velké množství peněz, a přitom nám často vůbec nelichotí a nesedí. Ve výsledku pak jen hromadíme spoustu kosmetiky, oblečení a bot. Vedle šlápneme občas každá, pokud se už tak stane, můžete daný kousek prodat, a to buď na Vinted nebo Facebooku.

Kosmetiku ale vždy nejdříve vydesinfikujte a teprve pak pošlete dál. Odměnou vám navíc bude i skvělý pocit z toho, že neshromažďujete kvanta věcí, které ve skutečnosti nepoužíváte.

5) Přemýšlejte, počítejte, nakupujte

neboli nenechejte se oklamat reklamou. Ne vše, na čem je napsané SLEVA či AKCE nutně potřebujete a využijete. Já si vždy pokládám otázku: Pořídila bych si to, i když by to nebylo zlevněné? A pokud si odpovím NE, tak si to prostě nekoupím. Raději si ušetřete na kvalitní produkt. Tato investice se vám totiž jednoznačně vyplatí. Koupíte-li si například nekvalitní (málo pigmentovanou) rtěnku, která vám na rtech moc nevydrží a za den jí 10x opravíte. To není nic pro vás! Naopak, pořiďte si kvalitní rtěnku, která vydrží po celý den a doplníte ji pouze po vydatném jídle. Navíc jí budete bezmezně důvěřovat, protože se vám prostě nikdy nerozmaže.

Já osobně vyznávám minimalismus v kosmetické taštičce s kvalitními produkty, ale o tom si řekneme někdy příště.

Ikony.png

A na závěr přidávám ještě krok šestý:

6) Buďte svá

Usmívejte se, buďte sama sebou a hlavně - mějte se ráda taková, jaká jste! Jedině tak budete vždy vypadat skvěle a zaručeně okouzlíte své okolí. Nakonec totiž stejně platí, že nejkrásnější jsou takové ženy, z nichž vyzařuje sebedůvěra a spokojenost.

Můj tip: 

Najděte si pro začátek 3 signifikantní prvky, podle kterých vás každý pozná a které budou tvořit základ vašeho jedinečného stylu. U mě to jsou především šaty, červené rty a výrazné náhrdelníky. 

A jak to máte vy? Máte ráda nadčasovost nebo se vyžíváte v trendech? A co je typické pro váš osobní styl? Nestačilo vám uvedených 5 kroků nebo si nevíte rady? Napište mi a vymyslíme, co bude udávat váš osobní styl.

Source: http://www.petrasoukupova.com/blog/5-kroku...