Trendy versus nadčasovost

Známe to všechny. Neustále se kolem nás vynořují nové módní trendy. Jsou sice mnohdy inspirativní, ale na druhou stranu nám měsíc, co měsíc provětrají peněženku, a přitom nám často ani nesedí. Jak najít svůj vlastní styl, který nebude založený pouze na současných trendech?

Paletka očnich stinu a stetce

Naše vizáž by měla především odpovídat naší osobnosti. Měla by nás vystihovat a působit celkově sjednoceně. Pokud jde o trendy, není nutné je přestat sledovat. Důležité ale je jim zcela nepodlehnout a vybírat si pouze ty, které nám opravdu sluší.

Čeho se tedy držet, abyste úplně nepropadly trendům a našly si svůj styl, který nejen vás, ale i vaše okolí nikdy neomrzí? Tady je mých 5+1 základních kroků:

1) Respektujte své rysy v obličeji

Najděte to, co je pro vás charakteristické a naučte se to mít ráda. Může to být tvar vašeho obličeje, barva očí, velikost rtů či zářivá pleť. U mě je to například špičatý horní ret, který zvýrazňuji červenou rtěnkou. Věřte nebo ne, hodně dlouho se mi nelíbil a snažila jsem se ho vykreslovat konturovací tužkou do jiného tvaru, ale pak jsem si uvědomila, že ke mně prostě patří a naučila se ho mít ráda. Najděte a zvýrazněte ty znaky, které jsou pro vás typické a současně jsou na vás i tím nejkrásnějším.

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

2) Najděte si svůj předobraz v Hollywoodu

Každá jsme jedinečná, na druhou stranu, proč se nenechat inspirovat celebritami a od nich neokoukat jejich styl v líčení a oblékání? Objevte celebritu, které jste svým vzhledem co nejvíce podobná a uvidíte, že vám to pomůže najít i váš osobní styl a barevnost, která vám bude sedět. Inspirovat se můžete na stránkách Harper`s Bazaar nebo Vogue

Zdroj: www.vogue.co.uk

Zdroj: www.vogue.co.uk

3) Inspirujte se historií

Dosavadní vývoj a historie nám ukázali, která líčení jsou nadčasová a která naopak ne. Jednoznačně k tomu nejlepšímu a historií osvědčenému patří oční linky ve všech svých podobách a červené rty, které jsou navíc znamením emancipovanosti a ženskosti. Pleť si při líčení naopak žádá co nejpřirozenější make-up, který zároveň o naši pleť pečuje.

Pokud byste se chtěly inspirovat líčením z různých obdobích historie, tak doporučuji knihy Classic Beauty: The History of Makeup nebo FACE Paint. A pokud vás zajímá má oblíbená červená rtěnka, doporučuji mrknout na článek v Instyle.

Stále ale pamatujte na bod 1, tj. zvýraznit to, co je na vás nejkrásnější. 

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

4) Vybírejte si z trendů a nevhodné nechte plavat

Za trendy díky jejich rychlé proměnlivosti utrácíme velké množství peněz, a přitom nám často vůbec nelichotí a nesedí. Ve výsledku pak jen hromadíme spoustu kosmetiky, oblečení a bot. Vedle šlápneme občas každá, pokud se už tak stane, můžete daný kousek prodat, a to buď na Vinted nebo Facebooku.

Kosmetiku ale vždy nejdříve vydesinfikujte a teprve pak pošlete dál. Odměnou vám navíc bude i skvělý pocit z toho, že neshromažďujete kvanta věcí, které ve skutečnosti nepoužíváte.

5) Přemýšlejte, počítejte, nakupujte

neboli nenechejte se oklamat reklamou. Ne vše, na čem je napsané SLEVA či AKCE nutně potřebujete a využijete. Já si vždy pokládám otázku: Pořídila bych si to, i když by to nebylo zlevněné? A pokud si odpovím NE, tak si to prostě nekoupím. Raději si ušetřete na kvalitní produkt. Tato investice se vám totiž jednoznačně vyplatí. Koupíte-li si například nekvalitní (málo pigmentovanou) rtěnku, která vám na rtech moc nevydrží a za den jí 10x opravíte. To není nic pro vás! Naopak, pořiďte si kvalitní rtěnku, která vydrží po celý den a doplníte ji pouze po vydatném jídle. Navíc jí budete bezmezně důvěřovat, protože se vám prostě nikdy nerozmaže.

Já osobně vyznávám minimalismus v kosmetické taštičce s kvalitními produkty, ale o tom si řekneme někdy příště.

Ikony.png

A na závěr přidávám ještě krok šestý:

6) Buďte svá

Usmívejte se, buďte sama sebou a hlavně - mějte se ráda taková, jaká jste! Jedině tak budete vždy vypadat skvěle a zaručeně okouzlíte své okolí. Nakonec totiž stejně platí, že nejkrásnější jsou takové ženy, z nichž vyzařuje sebedůvěra a spokojenost.

Můj tip: 

Najděte si pro začátek 3 signifikantní prvky, podle kterých vás každý pozná a které budou tvořit základ vašeho jedinečného stylu. U mě to jsou především šaty, červené rty a výrazné náhrdelníky. 

A jak to máte vy? Máte ráda nadčasovost nebo se vyžíváte v trendech? A co je typické pro váš osobní styl? Nestačilo vám uvedených 5 kroků nebo si nevíte rady? Napište mi a vymyslíme, co bude udávat váš osobní styl.

Source: http://www.petrasoukupova.com/blog/5-kroku...