Proč vyznávám kosmetický minimalismus

Minimalismus je o hledání jednoduchosti v našem životě. Tenhle přístup se rozhodně vyplatí i v líčení a při výběru kosmetických výrobků. Jak se totiž říká – méně je někdy více. Proto vyznávám minimalismus i ve své osobní kosmetické taštičce.

petrasoukupova_com

Trh s kosmetikou a cílení na emoce

Před nějakou dobou přišel s velmi zajímavým výzkumem server Mediaguru. Vyplývá z něj, že ženy dnes na sebe kladou mnohem větší nároky, co se krásy týče, než před 10 lety. Pro kosmetické firmy je tudíž velmi jednoduché cílit na naše emoce, na naše přesvědčení, že jsme nedokonalé a že právě jimi nabízený produkt je pro nás ten jediný pravý. Nepodléhejte tomu. Neexistují zázraky na počkání. To platí především v oblasti pečující kosmetiky. Ostatně přesvědčte se samy. Výsledky výzkumu naleznete ZDE.

Profesionální make-up kit vs. moje osobní kosmetická taštička

Když přijedu za svými klientkami se svým make-up kufrem, častokrát od nich slyším, že tolik kosmetiky by chtěly mít taky. Vždycky jim říkám, že takové množství zdaleka nepotřebují. Vy potřebujete pouze ty produkty, které jsou vhodné pro vaši pleť. Ve svém make-up kufru mám spoustu produktů proto, že každá jsme jiná. U svého osobního make-up arsenálu naopak vyznávám minimalismus. Mám pouze výrobky s pro mě vhodnými vlastnostmi, texturami a barvami.

Navíc stejně platí, že tím nejdůležitějším základem make-upu je krásná pleť. Nejlepší tedy, co pro sebe můžete udělat, je začít důkladnou péčí o ní.

klestickynarasy

Stop impulsivním nákupům

Dnes a denně se setkávám s osobními kosmetickými taštičkami svých zákaznic. Probírám se jimi a vidím často produkty, které svou cenou neodpovídají kvalitě. A hlavně je vlastně ženy vůbec nepoužívají. Důvod? Je to v podstatě jednouché. My ženy jednáme mnohokrát při nákupu (a to čehokoliv) velmi impulsivně.

Tak schválně. Kolikrát v životě jste přišla domů se rtěnkou, řasenkou, sukní, ze které jste vlastně ani neměla radost, protože jste si ji koupila pod tlakem? Já hodněkrát. Nakonec jsem si vytvořila takovou „nakupovací“ metodu“, díky níž jsem si daným výrobkem naprosto jistá a vím, že mi bude zapadat do mé kosmetické sady. A to především proto, že bude co nejvíce odlišný od ostatních věcí, které už vlastním a používám.

Často se mi klientky svěřují s tím, že netuší, jaký produkt si vybrat. Je skvělé, že máme daleko větší výběr pečujících a dekorativních kosmetických produktů než dříve. Na druhou stranu je opravdu náročné se v tak široké nabídce vyznat. Ráda se s vámi proto na OSOBNÍM KURZU podělím o svůj jednoduchý návod pro nakupování a poradím vám, jaké výrobky si pořídit. Anebo společně vyrazíme na nákupy, abyste měla jistotu, že si koupíte opravdu jenom to, co potřebujete a využijete.

Moje doporučení: Nepodléhejte marketingovým trikům, ale ani radám blogerek, youtuberek či on-line guru. Pokud si danou rtěnku nevyzkoušíte na sobě, tak pravděpodobně stejně netrefíte barvu, která vám bude sedět. A pokud se v ní nebudete cítit dobře, tak ji ani nebudete mít chuť nosit.

gel-2253781_1920.jpg

Proč si zaplatit vizážistku?

Protože služby profesionálky se vám vždycky vyplatí. Vizážistka vás nalíčí dlouhodržícími produkty, jejichž pořizovací hodnota se může pohybovat od 3 000Kč až do 8 000Kč. Vy takové výrobky pro denní nošení většinou nepotřebujete a stačí vám vaše kosmetická taštička. Když se ale jedná o speciální událost, s vizážistkou máte jistotu, že zvolíte ten správný look a že vám vydrží až do ranních hodin. A navíc, jednou za čas, je dobré o sebe nechat pečovat. 

Pokud chcete i vy dosáhnout minimalismu ve své kosmetické taštičce a nevíte, kde začít, neváhejte se mi ozvat. I pro mě je docílení minimalismu výzva! Jsem si jistá, že společně najdeme ideální složení vaší kosmetické taštičky a ušetříme tak i vaši peněženku.