Můj den s nevěstou

Svatební sezóna už odstartovala a s tím přichází můj úkol zajistit nevěstám jejich celkovou svatební vizáž. Vždycky se přitom snažím, aby nevěsta byla co nejkrásnější a aby se ve svůj den cítila dobře a sama sebou. Co všechno to ale obnáší? Pojďte se mnou na chvíli nakouknout do zákulisí mé práce a svatebních příprav.

svatebni makeup

Jednou z nejmilejších nevěst, jaké jsem měla to štěstí při své práci potkat, byla Míša. Musím říct, že pro mě bylo úžasné být součástí jejího velkého dne. Ráda bych se proto s vámi o tento zážitek podělila. A zároveň bych vám ráda ukázala, jak vlastně vypadá moje práce s nevěstami.

Celý proces a spolupráce začíná komunikací. Většinou komunikuji přes e-maily. S Míšou jsme si takto domluvily vše, co bylo potřeba. Někdy, pokud je čas, tak se s nevěstou sejdu i na kávu, kde vše podstatné probereme. Osobní kontakt je pro mě velmi důležitý. Potřebuji, aby mi nevěsta věřila a nebála se mi říct, když se jí něco nelíbí. Každý máme jiný vkus. To, co se líbí mě, se nemusí líbit jí. Vzájemná důvěra v procesu příprav je naprosto zásadní.

Zkouška: společně k perfektnímu výsledku

Ve smluvený den, cca 4 týdny před svatbou, přijíždím za Míšou domů, abychom spolu vymyslely, co jí bude slušet. Míša má celkem jasnou představu a ukazuje mi, jaké bude mít šaty a doplňky. Ladíme spolu účes i make-up. Vše si fotím, abych si pak doma mohla udělat poznámky, jaké produkty jsem použila. Domlouváme se, že mi Míša po celém dni dá vědět, zda make-up i vlasy vydržely, abychom vychytaly případné nedostatky. Nakonec si sjednocujeme časový plán, abych v den svatby zvládla upravit nejen nevěstu, ale i svědkyni a další svatebčanky.

V předsvatební den mi ještě Míša posílá mapku s objížďkou, abych nikde nezabloudila. Svatba bude v krásné usedlosti Trojanův Mlýn v Tichém údolí.

Den D: Svatební den je tady

V den svatby vstávám v 6:20 hodin. Přiznám se, že ranní vstávání nemám ráda. Když ale jezdím za svými nevěstami, tak se naopak těším. Stihnu totiž úžasný východ slunce a za to jsem jako noční sova obrovsky vděčná. Najím se, abych měla dostatek energie, a v 7:00 hod. vyrážím na místo. V 7:50 hod. si už vykládám v krásné světnici veškeré své pomůcky a vrhám se na Míši účes. Míša mezitím snídá a povídá mi, co je ještě potřeba zařídit. Při přípravách nás nikdo neruší,  což je skvělé. Nevěsta má tuhle chvíli jen pro sebe.

Vše jde podle plánu. V 9:20 hod. má Míša hotový účes. Začíná být už ale trochu nervózní, a tak se ji snažíme spolu se svědkyní uklidnit. Odskočí si ještě trochu se občerstvit, aby vydržela do obřadu. Svatební koláčky přijdou teď obzvlášť vhod :)

Poté se vrhám na přípravy svědkyně Karolíny. Účes i líčení stíhám za hodinu a 20 minut. Dám si svačinu a v 10:30 hod. se pouštím do líčení nevěsty. V 11:30 hod. jsem hotová. Nechávám Míšu se svědkyní v místnosti, ve které se oblékne do svatebních šatů. Fotografka celý proces zaznamenává.

Mezitím si povídám s nastávajícím manželem Michalem. Míši budoucí manžel je naprostý pohodář, vůbec se nebojí, že by se cokoliv nepovedlo.

Jelikož právě dovezli květiny a vzhledem ke všeobecnému zmatku se ujímám jejich rozdělení rodinným příslušníkům. Dělám z toho trochu show, aby opadla nervozita a zmatek. Všichni se smějí, mise splněna. Svatebčanům nic nechybí a já se vracím zpátky za Míšou.

Ta už má na sobě svatební šaty. Jdu jí doladit make-up dekoltu a doupravit vlasy po oblékání šatů. Míša se mi svěřuje, že to pro Michala bude velké překvapení. Netuší, jak krásné šaty bude mít jeho nastávající na sobě. Ještě společně řešíme, zda si má vzít i krajkové bolerko. Se svědkyní se shodujeme, že rozhodně ano. V 11:50hod. přichází Míši tatínek a se slzami v očích si ji odvádí.

3.png

Ve 12:00 hodin je obřad. Slyším hudbu. Moje práce skončila. Balím si své náčiní a mám radost. Další moje krásná  nevěsta se vdává.

svatebni saty

Po svatbě už vždy jen s napětím čekám na zprávu od nevěsty, zda se vše podařilo podle představ. A když vám pak přijde takovýto e-mail jako od Míši, tak si prostě říkáte, že vaše práce má smysl.

Ahoj Péťo, 

svatba byla krásná zčásti i díky tebou skvěle odvedené práci! Opravdu ti musím strašně moc poděkovat, jelikož jsi mi kromě krásného účesu a bezchybného make-upu poskytla i psychickou podporu a měla jsem pocit, jak kdyby tam se mnou trávila čas spíš kamarádka než člověk, kterého vidím podruhé v životě. Takže opravdu díky moc, jelikož mi to v tu chvíli strašně moc pomohlo! 

Míšo, moc ti děkuji za projevenou důvěru a doufám, že se máte i rok po svatbě s manželem nádherně. Pro více krásných svatebních fotek a nasátí atmosféry mrkněte sem.

foto4.png

Můj TIP: Věřte svým pocitům. A nezapomeňte, jak moc je důležité, jakými lidmi se ve svém životě obklopujete. Věřte jim, protože jedině tak prožijete svatební přípravy v klidu a ve váš velký den se bude šířit pozitivní energie a vše se povede podle představ.

A jak si svou svatbu představujete vy? Pokud jste stále ještě nenašla svoji svatební vizážistku, tak mi napište.  Moc ráda vám pomohu s přípravami ❤️